Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Zmodernizujeme školu v Maloměřicích

St 18.01.2017 15:18

Zmodernizujeme školu v Maloměřicích

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Uhodnete, co bude letos největší letošní investicí v městské části Brno - Maloměřice a Obřany?

Přemýšlíte, že si tipnete investice do rekonstrukce kanalizace, opravy komunikací, údržbu zeleně, či úklid v ulicích Obřan a Maloměřic? Máte pravdu, to všechno jsou investice, které realizujeme buď průběžně  - úklid, zeleň – nebo se na ně chystáme, což je příklad chystané modernizace Fryčajovy ulice, či dobudování kanalizační sítě na Mlýnském nábřeží a Hradiskách.

Rok 2017 bude ale patřit naší nejmladší naději, dětem a mládeži. Naší dlouhodobou snahou je zajistit co možná nejlepší podmínky pro základní školu na ulici Hamry 12. V loni jsme město žádali o investiční příspěvek na rekonstrukci ve výši 15 mil. Kč, abychom mohli zřídit dlouho plánovaný spojovací krček mezi těmito budovami a pokračovat v dalších modernizačních úpravách. Od města jsme získali příslib na 10 milionů korun, což sice není sto procent toho, oč jsme usilovali, nicméně i s tím dokážeme provést další důležitou etapu rekonstrukce školních budov.

Desetimilionovou injekcí bude letos tato rekonstrukce naší největší investiční akcí. V současnosti vyřizujeme stavební povolení a v březnu zahájíme výběrové řízení na dodavatele stavby. Ideální postup by byl takový, že bychom začátkem prázdnin chtěli zahájit stavební práce a co nejvíce jich provést během prázdnin, abychom co nejméně omezovali provoz školy. Za rok již bude spojovací krček v provozu, včetně dalších opravených učeben a zázemí školy.

Dobrou zprávu mám ale i pro ty, kteří v úvodu mého článku nehádali školství. Při přípravě opravy školy na Hamrech nerezignujeme ani na další velmi důležitou oblast a tou je oprava místních komunikací, do nichž bychom chtěli investovat jen v roce 2017 více než 2 mil Kč.

Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta MČBrno Maloměřice a Obřany za ČSSD