Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Zelené nábřeží - rodinné domky, nebo sídliště?

Čt 22.09.2016 08:13

Zelené nábřeží - rodinné domky, nebo sídliště?

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Těsně před prázdninami prezentovali zástupci firmy Kaláb své plány výstavby pod maloměřickým hřbitovem. Předložili dvě varianty výstavby „Zeleného nábřeží“, jak by se měla nová čtvrť jmenovat.

Variantu, která počítá s 36 rodinnými domky a dvěma menšími bytovými domy by rádo vidělo vedení naší radnice. Přinese do Maloměřic jisté oživení a příliš nenaruší dosavadní příjemný ráz naší městské části. Spolu s touto variantou byla také prezentována možnost zástavby sice s pouze 9 rodinnými domky, zato však za cenu, že zbylý prostor lokality by byl zastavěn bytovými domy. To by znamenalo, že ze „Zeleného nábřeží“ by se stalo vlastně jen takové „Malé sídliště“.

Stávající platný územní plán aktuálně povoluje pouze první variantu, ale na magistrátu u zeleného náměstka Andera, do jehož kompetence náleží územní plánování, leží žádost o změnu územního plánu na zástavbu celé lokality bytovými domy. (A o tom, jak by v této souvislosti mohla tvář naší obce změnit, kdyby velká radnice přistoupila na diskuzi o zrušení indexu podlažní plochy, píši na jiném místě tohoto vydání Zpravodaje v rubrice Oznámení radnice).

 Již brzy bude vedení města rozhodovat o aktualizaci územního plánu. Bude z toho mimo jiné i vyplývat, jaké variantě bude dávat stávající vedení města přednost. Jak se k této otázce postaví strana zelených a její náměstek Ander se svými politickými souputníky? Bude respektovat zájem našich obyvatel a povolí přiměřenou výstavbu, nebo dá volnou ruku developerovi? Přehlasuje strana zelených v městském zastupitelstvu se svou koalicí stanovisko naší radnice? 

Vedení naší městské části jednoznačně a opakovaně požaduje dodržení platného územního plánu. Pro kvalitu života v Maloměřicích, ale i Obřanech, je to klíčová otázka. Na jejím zdárném vyřešení by měly spolupracovat všechny politické síly a občanská sdružení bez ohledu na barvu svých dresů a ideových principů. Stejně jako chodníky nejsou ani pravicové ani levicové, tak i tvář zástavby v našich obcích i udržitelná kvalita dopravy jsou věcí nás všech. A já si přeji, abychom úroveň našeho společného žití spíše rozvíjeli, ne mu házeli betonové kostky pod nohy.

 Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta MČ Brno Maloměřice a Obřany