Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

V Obřanech bude workoutové hřiště

Út 04.10.2016 11:50

MČ Maloměřice a Obřany bude brzy patřit k těm městským částem, které umožní svým obyvatelům zasportovat si v posilovně pod širým nebem.

V bývalém lomu na konci Mlýnského nábřeží bude stát workoutové hřiště. Pěkně česky by se dalo napsat, že postavíme posilovnu, která bude stát venku, na čerstvém vzduchu. Tedy jakási venkovní alternativa fitness center, která na rozdíl od těch klasických, bude snadno dostupná, bude zdarma, cvičení v ní možné prakticky v libovolnou hodinu. Najdete v ní soustavu různých laviček, kruhů, bradel či žebříků a všelijakých dalších rozličných „mučících“ nástrojů.

Sestava náčiní bude zakoupena tak, aby zalíbení v naší obecní posilovně našli nejen sportovci, ale také děti i senioři.

Rád bych, aby si lidé navykli k lomu chodit protáhnout tělo a posílit svaly tak, jak tomu je v zemích, kde jsou workoutová hřiště už dlouhou tradicí. Kde je zcela běžné, že vedle sebe denně cvičí agilní senior i dítě sotva školy odrostlé.

Ale zpět do maloměřicko-obřanských luhů a hájů. Všechny přípravné práce máme už nyní dokončeny. Začátkem září jsme vybrali dodavatele a předali mu staveniště. Podle navrženého harmonogramu prací by výstavba v době, kdy čtete tento článek, měla být již v plném proudu. S dokončením počítáme během listopadu.

Hřiště, včetně úpravy prostoru bývalého lomu a včetně zařízení bude stát téměř 3 miliony korun. Jihomoravský kraj nám přispěl čtvrt milionem korun, město dá 2,2 mil. Kč. Z rezervy městské části máme na hřiště našetřeno 440 tis. Kč.

Letos si naše sportoviště už moc neužijeme, ale od příštího jara bude sloužit v plném rozsahu a po celou sezónu.

Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta MČ Brno - Maloměřice a Obřany