Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

V Obřanech bude workoutové hřiště

Po 16.05.2016 10:18

V Obřanech bude workoutové hřiště

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Uznávám, že tento anglicko-český slovní spletenec nezní příliš libozvučně. Skrývá se však za ním v podstatě něco na způsob venkovní posilovny, tedy místa, kde si budeme moci zacvičit pod širým nebem. Workouty jsou velmi populární v zahraničí, kde najdete cvičit zástupce snad všech generací. Od agilních seniorů až po děti předškolního věku. Každý, kdo byl na dovolené třeba v Bulharsku, či Francii, ví, o čem píši.

Naše venkovní, Obřansko-maloměřická, posilovna bude stát na konci Mlýnského nábřeží, v bývalém lomu, kde pohříchu bývaly spíše jen černé skládky.  K dnešnímu dni máme vypracovanou a schválenou projektovou dokumentaci. Také financování je zajištěno, za což dík patří úsilí naší brněnské náměstkyni.

Hřiště, včetně stavebních úprav a zakoupení cvičebních sestav by mělo stát necelé 3 miliony korun. Většinu financí nám dá odbor školství města Brna (2,2 mil. Kč), jihomoravský kraj přispěl čtvrt milionem a na zbývajících 440 tis. Kč máme vytvořenu rezervu v rozpočtu městské části. Předpokládám, že pokud výběrové řízení na dodavatele stavby ukončíme v dohledné době, můžeme již koncem prázdnin zahájit proměnu starého lomu v něco užitečného.

Jestliže se nám podaří stavbu vysoutěžit za menší peníze než je rozpočet, můžeme rezervovaných půl milionu korun pro obec ušetřit a hřiště mít tak vlastně „zadarmo“.  Při těchto příležitostech se snažím pro naši obec při výběrových řízeních ušetřit co nejvíce peněz. Vycházím ze své dlouholeté zkušenosti stavbaře. Když se přípravě zakázek důkladně věnujeme, tak u významné části výběrových řízení se nám daří - oproti jiným městským částem - ve srovnatelných zakázkách získávat nižší ceny a zajímavé úspory. Někdy ve statisících, někdy v milionech korun.

Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta MČ Brno Maloměřice a Obřany