Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

V Maloměřicích a Obřanech dobudujeme kanalizační síť

St 08.06.2016 22:25

V Maloměřicích a Obřanech dobudujeme kanalizační síť

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Dostavba kanalizace v městské části Brno Maloměřice a Obřany patřila mezi dlouho nesplněná přání. Nyní se situace mění.

Místostarostou jsem se poprvé stal v roce 2010, to už se několik dlouhých let o dobudování kanalizační sítě mluvilo, aniž by na papíře existovaly alespoň relevantní plány, či úvahy včetně rozpočtů, jakým způsobem u Svitavy kanalizaci zapojit a výrazně tak zlepšit okolí řeky a naše životní prostředí. Po sérii opravdu náročných vyjednávání se nám v roce 2011 podařilo „dotlačit“ vodárny k vypracování dokumentace pro umístění stavby.

Tím mohl náš stavební úřad vydat pravomocné územní rozhodnutí. Součástí dokumentace byl i propočet nákladů na 169 milionů korun. To byl možná hlavní důvod, proč se investice zastavila a nepokračovala dále, i když jsme se ve vedení obce hodně snažili přesvědčovat magistrát, že tohle je naše investiční priorita. Tak velká částka je nejen mimo možnosti městské části, ale i města. Jedinou možností bylo usilovat o dotaci ze státního rozpočtu nebo z evropských fondů. Naše dlouhodobé úsilí pokračovalo i po dalších komunálních volbách a nakonec se vyplatilo.

Lze konstatovat, že uvízlá kára investičního procesu se posunula dále. Na letošní rok jsme prosadili vypracování projektové dokumentace pro stavební povolení a zařazení této kanalizace do staveb kanalizací v Brně.

Kanalizace na Hradiskách a na Mlýnském nábřeží by měla být financována částečně z prostředků města a z větší části z operačního programu životního prostředí v letech 2017 – 2020.

Praktické kroky realizace jsou nyní následující. Po vypracování projektové dokumentace uspořádáme s projektantem veřejné projednání této stavby, aby se všichni dotčení občané mohli včas k projektu vyjádřit ještě před zahájením stavby.

Ing Stanislav Dvořák, místostarosta