Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Úklid v naší městské části

Út 10.05.2016 10:05

Úklid v naší městské části

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Každoročně se začátkem dubna zapojují občané v naší republice do dobrovolnické akce „Ukliďme Česko“. Akce je součástí celosvětové kampaně, jejímž cílem je přispět ke zlepšení společného životního prostředí. Jen loni ji svou účastí v ČR podpořilo na 53 tisíc dobrovolníků, kteří společnými silami uklidili 1 403 tun odpadu!

Do kampaně se tradičně zapojují též lidé z naší městské části. Nemáme ambice přímo uklízet černé skládky, což je jedním z cílů tohoto celosvětového úklidu. „Naše“ černé skládky často tvoří sklopená fůra z nákladních aut a na to jsme nuceni si sjednávat specializované firmy.

My se spíše snažíme důkladně projít část obce a vysbírat veškerý odhozený odpad. Letos jsme tak vyčistili prostor pod teplárenským potrubím v Maloměřicích v úseku od bývalé správní budovy železnic po torzo bývalé továrny Ergon.

Myslím, že naplněných zhruba 50 pytlů odpadků bylo dobrým úlovkem, který přispěl ke zvýšení pocitu čistoty v Maloměřicích a Obřanech.

Sluší se touto cestou co nejupřímněji poděkovat všem občanům, kteří se na této akci podíleli. Opravdu si vážím toho, že ve svém volném čase neváhali pomoci uklízet nepořádek, který jistě zavinili ti, které jsem na dubnovém úklidu s rukavicemi neviděl.

Nebylo nás úplně nejvíc, nicméně i tak jsme udělali kus práce, na níž můžeme být právem hrdí. Dovoluji si proto pozvat všechny práceschopné a ochotné sousedy: „Pojďme v roce 2017, při jubilejním 25. ročníku, uklidit Maloměřice a Obřany, nejkrásnější městskou část Brna“.

Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta MČ Brno Maloměřice a Obřany