Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Stát podpoří historické vinice miliony korun

St 03.09.2014 17:19

E15, 18.7. 2014, Dušan Kütner

Pěstování vína má na území dnešního Česka tisíciletou tradici. Vinohrady se staletou historií patří mezi takzvané preferované vinice a ministerstvo zemědělství jim od roku 2010 přispělo na dotacích částkou přes 12 milionů korun.
Další podpora je čeká. Vláda minulý týden schválila program podpor ve vinohradnictví a vinařství na léta 2014 až 2018, který umožní z fondů Evropské komise poslat vinařům až 25,8 milionu eur, tedy asi 700 milionů korun. Stát hodlá prostřednictvím programu zachovat zaměstnanost v oboru, posílit pozici českého vína na zahraničním trhu i podpořit mladé vinaře do 40 let. Jedním z důvodů je ale právě i podpora historických vinic. V Praze se to týká Svatováclavské vinice, vinice svaté Kláry a Salabky v Troji, Grébovky na Vinohradech, Baby v Dejvicích, Máchalky pod Prosekem a Modřanské a Svatojánské vinice. Mimo Prahu pak vinic na Karlštejně, v Kutné hoře a Sedleci a v brněnských částech Bystrc, Chrlice, Medlánky, Obřany-Maloměřice, Tuřany a Vinohrady.