Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

STANISLAV DVOŘÁK: Úklidem u nás pomáháme těm, kteří mají zájem pracovat

St 15.04.2015 10:47

rozhovor s místostarostou MČ Brno - Maloměřice a Obřany Ing. Stanislavem Dvořákem

 

Všimla jsem si, že v naší městské části uklízí četa ve žlutých vestách s nápisem „údržba MČ“. To jsou brigádníci najímaní městským úřadem?

Ne tak docela. Jejich úklid je výsledkem oboustranně výhodné dohody vedení obce s úřadem práce. My zajistíme placenou brigádu několika nezaměstnaným lidem a bonusem jsou uklizené Obřany a Maloměřice.

Na kolik korun jejich úklid městskou kasu přijde?

Jejich odměna je v kompetenci Úřadu práce. My zajišťujeme pomůcky pro úklid a navrhujeme lokality, s nimiž potřebujeme při úklidu pomoci. Současných osm pracovníků stačí uklidit centrální část obce a hlavní průtahy - ulici Karlovu, Selskou, Obřanskou a Fryčajovu.

Je osm lidí na úklid území od Dolnopolní až k Výpustkám dostačující?

Oni nejsou samozřejmě jediní, kdo se na úklidu u nás podílejí. Kromě toho máme standardně nasmlouván úklid i s profesionálními úklidovými firmami. Nicméně, mohu prozradit pozitivní aktualitu. Od dubna se zvýší počet pracovníků, kterým zajišťujeme práci, a oni nám pomáhají s úklidem. Vyjednali jsme s brněnským úřadem práce dalších osm lidí. S tímto počtem pracovníků již zvládneme zabezpečit včasný úklid i zbývajících koutů našeho, docela rozlehlého, území.

Tedy osm dalších lidí z úřadu práce od dubna na úklid?

Jistě. Bude to znamenat, že větší množství práce zajistíme vlastními silami a úklid se tudíž stane pro naši městskou část celkově lacinější.

s místostarostou Ing. Stanislavem Dvořákem rozmlouvala Bc. Veronika Procházková