Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Stanislav Dvořák (ČSSD): V Maloměřicích budujeme nový multifunkční sál

Po 26.10.2015 10:00

Stanislav Dvořák (ČSSD): V Maloměřicích budujeme nový multifunkční sál

Klikněte pro zvětšení obrázku.

ČSSD plní svůj předvolební slib. Po mnoha letech budou opět Maloměřice mít důstojné prostory pro pořádání společenských akcí.

Městské zastupitelstvo nám již dříve schválilo přidělení dotace ve výši 9,2 mil. Kč. To nám umožní uvést do reality projekt, který jsme podědili ještě po předminulém vedení radnice. Při přípravě výběrového řízení na dodavatele stavby jsme ovšem zjistili, že původní projekt nevyhovuje našim požadavkům na moderní, účelný a přitom reprezentativní, víceúčelový sál.

Původní řešení poptávalo pouze nejjednodušší realizaci halového typu a bylo nevhodné pro konání kulturních akcí. Starý projekt neřešil architektonické ani interiérové prvky a od doby, kdy vznikl, přeci jen poněkud pokročily a zpřísnily se jak technické normy, tak třeba požadavky na požární řešení či hygienu.

I proto jsme pozastavili výběrové řízení na dodavatele stavby a nechali projekt dopracovat. Jako stavař, který se zabýval návrhy a realizacemi staveb, se domnívám, že nový projekt vypracovaný firmou Pam Arch. vhodně navazuje na dokumentaci ing. arch. Jaroslava Šustaly, který zmodernizoval původní projekt z roku 2010.

Do nového projektu jsme zahrnuli zpracování základního mobiliáře a textilní doplňky. Nábytek byl navržen tak, aby splnil požadavky nezbytné pro fungování společenského sálu, zastupitelstva i vítání občánků.

Nedílnou součástí interiéru je nyní využití estetických prvků. Malby, nátěry, tapety, obklady - těmito nástroji architekti dotvořili interiér sálu tak, aby nebyl pouze technicky opravenou místností, ale opravdu důstojným prostorem pro pořádání kulturních akcí Obřan a Maloměřic v 21. století. Architekti si také vcelku dobře poradili s využitím akustiky. Nejde jen o to, abychom při jednání zastupitelstva na sebe nemuseli zvyšovat hlas…, ale především o to, aby například prožitek s vítání občánků či návštěvy plesu byl pro nás všechny co nejumocněnější.

Významnou částí projektu je osvětlení. Světlo je zásadní nástroj k zdárnému dotvoření interiéru. Má velký vliv na psychiku, náladu a atmosféru místa, což si autoři projektu interiéru plně uvědomili. Jak? Nechte se prosím překvapit.

Již nyní ale bohužel víme, že původně plánovaný termín konec letošního roku nejde splnit. Jsme ovšem přesvědčeni, že půlroční zpoždění je malou cenou za to, jak se vizualizace budoucího sálu kvalitativně posunula kupředu.

Co přát novému sálu do vínku? Třeba to, ať se o něm v dobrém mluví i daleko za hranici naší městské částí a ať nám všem dobře slouží.

Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta MČ Brno Maloměřice a Obřany