Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Stanislav Dvořák (ČSSD): Obřany a Maloměřice potřebují obchvat!

Po 18.04.2016 16:19

Stanislav Dvořák (ČSSD): Obřany a Maloměřice potřebují obchvat!

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Místostarosta MČ Brno Maloměřice a Obřany se pozastavuje nad podivnou snahou současné koalice na brněnské radnici.

Auta z Obřan chceme odvést, nikoliv je do nich přivést! Na tom se snad skoro všichni shodneme. Dopravní zátěž každým rokem narůstá a není možné, aby se veškerá provozní intenzita realizovala na páteřní komunikaci Karlova, Selská, Obřanská a Fryčajova. Proto dlouhodobě usilujeme o to, abychom společně s odborníky na dopravu připravili a prosadili schůdné řešené, které auta i s jejich exhalacemi odvede mimo naší městskou část. Ze strany kraje i města bylo vypracováno několik variant dopravní obslužnosti (některé i docela realistické), ale žádná z nich nebyla nikdy schválena.

 Velmi zlou zprávou ze současné brněnské radnice je, že magistrátní úředníci by rádi za obchvat (!) prosadili komunikaci, která byla původně plánovaná jako obslužná pro spodní část lokality Písky a lokalitu Barvy. Tedy propojení Lesné a Obřan - ze Seifertovy ulice mezi zahrádkami a dále ulicí Cihelní s vyústěním v parku nad hasičkou. My bychom rádi tuto trasu měli jako obslužnou, tedy převážně pro místní obyvatele. Přesto odbor dopravy města Brna nechal vypracovat technickou studii v této trase na 10,5 metrů širokou asfaltku. Takový  obchvat-  neobchvat!

 Tuhle variantu, která byla zadána projektantům někým, kdo snad ani v Obřanech a Maloměřicích asi nikdy nebyl, zastupitelstvo naší městské části již projednalo, posoudilo a odmítlo. Nechceme takový „obchvat“, díky němuž by auta projížděla celým obřanským sídlištěm.

 Ačkoliv jsme tuto variantu odmítli, dostali jsme nyní přípis, že z podnětu odboru územního plánování a rozvoje Magistrátu města Brna (OUPR) byla varianta obchvatu zařazena do 43. souboru aktualizace územního plánu (pod č.B81/15-0).  Konečné slovo budou mít zastupitelé města. Pevně věřím tomu, že naši zastupitelé na městě a naši příznivci na městě vysvětlí svým kolegům, že není třeba zbůhdarma devastovat životní prostředí na jinak hezkém místě, že není třeba ničit zdraví našich dětí.

 Jediným, kdo v současnosti lobbuje o schválení zastupitelstvem města je již zmíněný magistrátní OUPR. Naše zastupitelstvo nesouhlasí. Nesouhlasí ani zastupitelé z Brna severu. Na sociálních sítích i před úřady protestují také naši občané.  Zachytil jsem jejich loňskou petici a dovolím si upozornit na věcně a zajímavě vedené internetové stránky „Ne Obchvatu Obřany – Lesná“, které najdete na www.obrany.eu.

O tom, jak dopadá boj o budoucnost Obřan a Maloměřic vás budu samozřejmě informovat.

 Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta Maloměřic a Obřan za ČSSD