Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Stanislav Dvořák (ČSSD): Obchod a parkování v jednom?

St 24.02.2016 10:44

Bude v Maloměřicích konečně větší nákupní centrum?

Územní plán kdysi určil, že na pozemcích před Maloměřickou teplárnou by mělo být zřízeno záchytné parkoviště. I když teplárna je sama o sobě významný zaměstnavatel, tak velkou plochu pro parkování nepotřebuje a rovněž i přespolní neměli naštěstí nikdy hromadnou potřebu zanechávat nám svá auta před budovou teplárny. A tak není divu, že město výstavbu odkládalo s odůvodněním, že potřeba naddimenzovaného parkoviště je v této lokalitě nízká. Nicméně i po všech aktualizacích zůstávala dotčená plocha, zřejmě „záložně“, vedena coby místo určené k parkování vozidel.

Uvažovali jsme ve vedení obce, jakým způsobem lokalitu oživit, aby byla našim občanům více k prospěchu. Je pravda, že určitý počet parkovacích míst potřebujeme. Lidé tam chodí do práce, postavili jsme poblíž moderní sportovní halu, místo je jedním z výchozích bodů procházek kolem řeky. Smutnou realitou také je, že jsme jedna z mála městských částí, jejíž obyvatelé, když chtějí pořádně nakoupit, musí putovat za hranice Maloměřic a Obřan. Zkrátka nějaký větší obchod s potravinami nám prostě chybí. Jestliže tyto dvě potřeby sloučíte do jedné, tam vás napadne, zda by pozemky určené územním plánem nemohly vyhovovat oběma aktivitám  současně - tedy jak pro parkoviště, tak i pro obchod.

Stačí k tomu pouze „maličkost“- změna územního plánu z ploch určených pro parkovitě na plochy určené pro parkoviště i obchod. V červenci roku 2015 se naše zastupitelstvo usneslo, že požádá město Brno o změnu územního plánu. Tento proces bude trvat dva roky. Dále jsme požádali vlastníka pozemků Teplárnu Brno, aby v případě souhlasného stanoviska uvolnil část pozemků obchodnímu řetězci, který se zaváže vybudovat obchod s převahou potravinového sortimentu. Zbývá jen čekat, jak osvícené bude dnešní vedení města a zda nám naše záměry schválí.

Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta