Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Stanislav Dvořák (ČSSD): Nová sportovní hala v Maloměřicích

Po 18.01.2016 00:48

Konečně jsme se dočkali. Nová víceúčelová hala pro sálové sporty má za sebou oficiální přestřižení pásky

.

 Jak již oficiální název (Sokolské volnočasové sportovní centrum tělocvičné jednoty Sokol Brno Maloměřice) upomíná, bude sloužit především Sokolům, leč pro hodiny tělocviku halu využijí také děti ze Základní školy na Hamrech. 

 Nová bezbariérová hala je jednou z nejmodernějších v Brně. Má certifikaci na nejvyšší soutěže v házené a futsalu a jednota hodlá usilovat i o certifikace pro další sporty.

Svými parametry se jedná o špičkové sportovní zařízení, jedno z nejlepších v celém městě.

 No posuďte sami. Hala je klimatizovaná, pojme 400 diváků, z nich naprostá většina bude sedět na hlavních tribunách. Součástí areálu sociální zařízení pro sportovce o třech podlažích a restaurace s výhledem na „palubovku“. Také vlastní konstrukce haly je architektonická lahůdka. Na obdélníkovém půdorysu je vybudována oblouková nosná konstrukce z trapézových plechů se zateplením a vzduchotechnikou. Šířka haly je 33,5 metru, délka 57,5 metru. V hřebeni má výšku téměř 11 metrů. Areál vytápí maloměřická teplárna s přípojkou ze školy Hamry. Před vstupem se podařilo zřídit parkoviště pro dva autobusy a 19 osobních aut.

 Výstavba trvala něco více než rok a stála téměř 33 mil. Kč. Finance byly zajištěny nejen ze Sokola, ale hlavně z Regionálního operačního programu Jihovýchod a v neposlední řadě – dvěma miliony - přispěla i naše městská část. 

 Naši Sokolové mohou právem být na svoji moderní halu hrdí. Všem návštěvníkům i sportovcům přeji skvělé sportovní zážitky, aby hala dobře sloužila a naši sportovci aby v ní dosahovali co nejlepších výsledků.

 Sportu zdar, Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta MČ