Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Stanislav Dvořák (ČSSD): Nová kanalizace na Fryčajově ulici

Po 04.04.2016 11:07

Stanislav Dvořák (ČSSD): Nová kanalizace na Fryčajově ulici

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Další podrobnosti k opravě Fryčajovy ulice.

Když jsem minulý měsíc psal o plánech na rekonstrukci Fryčajovy ulice, zbudilo to poměrně slušný ohlas. Ptali jste se mě na podrobnosti – jako že, kdy se začne, jakou barvu bude mít nová chodníková dlažba, jak přesně budou ta nová parkovací místa vypadat a podobně. Odpovídal jsem všem stejně a po pravdě. Zatím nevíme přesně. Projekt se teprve tvoří a z naší strany bude procházet pečlivou oponenturou. Nicméně při diskuzi s vámi jsem si uvědomil, že jsem možná až příliš upozadil to, co na „nové“ Fryčajce nebude vidět, ale bude nejméně stejně důležité jako vysazená zeleň či parkovací místa.

Spouštěcím impulzem pro modernizaci Fryčajovy ulice bude totiž oprava, či spíše znovuvybudování rozvodů vody a kanalizace na této ulici. Ano, konečně se blýská na lepší časy ohledně pokračování v rekonstrukcích vodovodů a kanalizací v naší MČ. Stávající rozvody jsou za hranicí životnosti a v provozu jsou udržovány s vysokými náklady. Tuto skutečnost konstatovaly též brněnské vodárny, a proto nás před koncem loňského roku oslovily, abychom se vyjádřili k dlouho plánované a také odkládané rekonstrukci rozvodů. V současnosti vodárny nechaly zpracovat projekty pro územní řízení. Projektanti se soustředí na technickou část projektu, která sice nebude vidět, ale bude sloužit.

Kanalizace bude nově dimenzována tak, aby již nedocházelo k zaplavování suterénu domů, a to ani při silných deštích. Je samozřejmé, že před projektováním dokumentace pro stavební povolení budou přípojky projednány s jednotlivými vlastníky domů.

Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta MČ