Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Stanislav Dvořák (ČSSD): Na změny v územním plánu zatím čekáme

Út 29.09.2015 14:48

Stanislav Dvořák (ČSSD): Na změny v územním plánu zatím čekáme

Klikněte pro zvětšení obrázku.

O tom, jak připravit dobrý územní plán rozvoje by se zejména v Brně daly popsat stohy papíru. Poslední aktualizaci územního plánu zrušil soud. Změny do územního plánu se tak nyní nanášejí formou přijímání po jednotlivých souborech.

  Aktuálně se jedná o tzv. 41. a 42. soubor, v němž se probírají především změny celoměstského významu, nota bene rezonující spíše s ideovým zaměřením části současné magistrátní koalice. Jde tedy zejména o protipovodňové aktivity, zajištění systému cyklodopravy či ekologické stability.

Předložené soubory se naší městské části prakticky přímo nedotýkají vůbec. Netrpělivě proto čekáme na projednávání dalšího balíku změn - 43. souboru.

V němž totiž přijdou na řadu body, které se týkají více naší části. Nepůjde o nic menšího, než o schválení změn nutných pro plánovanou výstavbu obchodu u Maloměřické teplárny, rozšíření dětského hřiště pro školku na Proškově náměstí, zřízení parkoviště na Cacovickém ostrově a některé další.

Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta Maloměřice a Obřany