Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Stanislav Dvořák (ČSSD): Byrokracie a´la Brno

Po 22.06.2015 10:53

Stanislav Dvořák (ČSSD): Byrokracie a´la Brno

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Místostarosta MČ Maloměřice a Obřany, Ing. Stanislav Dvořák (ČSSD) k územnímu plánu města Brna.

Nejenom Jihomoravský kraj, ale i město Brno zápolí s územním plánem. Schválení nového je zatím v nedohlednu a tak se starý, doposud platný plán, každoročně aktualizuje. Poslední aktualizaci zrušilo rozhodnutí soudu a tak se nyní připravuje již čtyřicátý třetí soubor, který obsahuje změny územního plánu. V naší městské části se z něj bude projednávat dvacet bodů, v nichž většinou jde o napravení chyb a nepřesností. (Soubor navrhovaných změn najdete na webových stránkách města.)

Pro zajímavost mohu uvést, jak daleko jsme opět v ČR pokročili v administrativě a byrokracii. Chceme-li provést oplocení kousku zeleně u mateřské školky na Proškově náměstí pro rozšíření dětského hřiště pro školku, musí nám pro to zastupitelstvo města Brna schválit změnu územního plánu! Jistě namítnete, že jde přeci o drobnost a navíc o takovou, která přispěje k bezpečnosti a ochraně našich mladých nadějí. Ovšem bez souhlasného přitakání celobrněnských konšelů nemůžeme plot vystavět. Tudíž čekáme, až nám Brno tuto (i další) změny orazítkuje a teprve poté se pustíme do práce.

Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta Maloměřic a Obřany