Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Stanice Maloměřice, vystupovat…

St 10.02.2016 19:54

Bude v naší městské části zastávka železniční stanice pro osobní dopravu?

Požádali jsme společnost KORDIS JMK (akciovka, která je mimo jiné odpovědná za plánování linek a dopravní obslužnosti), aby prověřila možnost obnovení železniční zastávky na území naší městské části. Společně s dopravními experty jsme vytipovali lokality, kde by vlakové soupravy mohli případně zastavit a obsloužit cestující. 

Na území Obřan do úvahy přichází rovná část trati u kostela, zde ale musíme zvážit hladinu hluku, vznikajícího při zastavování vlaku. Z tohoto důvodu se jeví jako výhodnější železniční zastávka na nákladovém nádraží, kde ostatně ještě v historicky nedávné době byla stanice pro osobní dopravu v provozu a kde se nyní ve zbytkách podchodu pro cestující prohánějí parovodní trubky. Stanovisko koordinátora jihomoravské dopravy je však prozatím negativní. Navrhovaná místa nejsou dostatečně vhodná, či bezpečná. Zkrátka, vybudování stanice by si vyžádalo buďto neúměrně vysoké finanční požadavky, nebo by nesplňovalo kritéria bezpečnosti výstupu a nástupu cestujících. Zkusíme proto s odborníky poptat jiná technická řešení či lokality, neboť je docela škoda, když vlaky naším územím jen tak projíždějí.

A tak i nadále pro případný výstup v železniční stanici Maloměřice platí ona slavná scéna z filmu Slunce, seno, jahody. Z důvodu zpoždění vlak pouze přibržďuje, kdo trvá na výstupu, nechť si vyskočí.

Ing. Richard Elleder, člen Komise dopravy městské části Brno - Maloměřice a Obřany