Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Slavnostní otevření nové lávky přes řeku Svitavu - Újezdy - Obřanská

Po 05.11.2012 11:15

Slavnostní otevření nové lávky přes řeku Svitavu - Újezdy - Obřanská

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Ve čtvrtek dne 25. října 2012 se uskutečnila kolaudace a slavnostní otevření nově vybudované lávky v naší městské část Maloměřice a Obřany. Podařilo se nám vytvořit dlouho plánovanou zkratku přes řeku Svitavu. Lávka spojuje ulici Újezdy s ulicí Obřanskou.

Výstavba této lávky zlepšila přístup k městské hromadné dopravě především u obyvatel z ulic Hlaváčova, Újezdy, Řádky, Zázmolí a Zlatníky. Zkrátila také přístup z MHD k obřanskému fotbalovému hřišti a tenisovým kurtům o jednu zastávku. Dále umožnila zokruhovat síť pěších a cyklistických cest navazujících na Cacovický ostrov, který byl předloni nově upravený a revitalizovaný. Je též napojena na cyklostezku vedoucí do Bílovic nad Svitavou.

Přístup z městské hromadné dopravy lávka má ze zastávky Čtvery hony,dále po cestě mezi bývalým Maloměřickým hřbitovem a vinonotékou. Přístupová cesta vede po panelové vozovce mezi zahrádkami k řece Svitavě a dále na ulici Újezdy.

Lávka dlouhá 28 metrů byla zhotovena z dřevěných obloukových nosníků s mezilehlou dřevěnou mostovkou (podlahou mostu). Lávka je určena pro pěší i cyklisty. Dřevěné prvky jsou z lepeného lamelového dřeva a doplněny lehkým kovovým zábradlím.

Vyřízení stavebního povolení trvalo dlouhé dva roky.Stavbu realizovala stavební společnost SUPER KRETE CZECH spol.s.r.o ve vynikající kvalitě a vlastní stavbu provedla během tří měsíců. Stavební náklady byly 3,3 mil.Kč a byly kompletně hrazeny z rozpočtu městské části.Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří se o toto dílo zasloužili - nejen zhotoviteli, ale i zástupcům Brněnských Tepláren, Povodí Moravy a Brněnských komunikací.

 Stanislav Dvořák,
místostarosta MČ Maloměřice a Obřany