Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

S výstavbou víceúčelového sálu v Maloměřicích jsme daleko

Út 28.06.2016 11:05

S výstavbou víceúčelového sálu v Maloměřicích jsme daleko

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Víceleté úsilí připravit rekonstrukci společenského sálu Radnice na Selské 66 se kvapem blíží k úspěšnému závěru. Administrativní martyrium jsme překonali, úřednického šimla přemohli, architekta i stavebníky vybrali, financování zajistili a začínáme stavět.

Touto investicí se vracíme do zlatého věku mládí našich pamětníků. Ano, i v Maloměřicích býval kdysi velký sál, v němž se konaly plesy a jiné různé kulturní či společenské akce. Sál za „hospodářů“ minulého režimu chátral, až se nevhodnou stavební úpravou skryl veřejnosti. Zbylo z něj jen bývalé jeviště, které se, taktéž dnes již nevhodnou stavební úpravou změnilo v současný zasedací sál Radnice.

Nyní tedy bude bývalé jeviště sloužit nejen jako zasedací sál, ale také se znovu bude navracet k jeho původnímu účelu. Rekonstrukcí a znovu spojením obou bývalých částí do organického celku vznikne moderní a přitom reprezentativní víceúčelový sál i zasedačka. Kromě zasedání zastupitelstva zde budou probíhat plesy, kulturní aktivity a koncerty.

Co zatím máme? Máme zajištěné financování. Máme dokončenou projektovou dokumentaci, máme stavební povolení. Úspěšně jsme prošli až na konec výběrového řízení na dodavatele. Původně plánovanou dvacetimilionovou investici jsme soutěží snížili na patnáct milionů. S vybraným dodavatelem máme sepsanou smlouvu o dílo. Ku prospěchu rozvoje naší městské části jsme se vypořádali i s nepřejníky, kteří se odvolali při výběrovém řízení k úřadu pro hospodářskou soutěž. 

Co ještě nemáme? Postavený víceúčelový sál, pochopitelně J. Nyní nadchází závěrečná, finální a důležitá část. Ve staré, promiňte mi to slovo, vybydlené zasedačce se již žádná schůze, vzrušené jednání zastupitelů, ani tradiční vítání občánků konat nebude. Zasedací místnost je nyní, právě když čtete tento článek, zavřena a vyklízí se pro stavbaře. Se začátkem prázdnin firma Unistav převezme staveniště a již na vánoce bychom měli obdržet pod rozsvícený stromeček městské části jako dárek občanům nový sál.

Bude jistě příležitost sejít se všichni pospolu při jeho slavnostním uvedení do provozu a popřát si mnoho a mnoho krásných kulturních zážitků a koneckonců i plodného schůzování. Na to bude ještě čas. Teď Vám všem přeji pěknou letní dovolenou a dětem jak jinak než úžasné prázdniny.

Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta za ČSSD