Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

S. Dvořák: Co se ČSSD v Obřanech a Maloměřicích letos povedlo?

Po 12.12.2016 16:25

S. Dvořák: Co se ČSSD v Obřanech a Maloměřicích letos povedlo?

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Místostarosta MČ Brno Maloměřice a Obřany Ing. Stanislav Dvořák bilancuje nad výsledky práce pro městskou část v roce 2016.

Pomalu nám končí další rok. Jaký byl? Některým z nás určitě přinesl mnoho radostí, někteří zase budou snad raději, že již předává vládu roku novému. A jakým byl tento rok pro Maloměřice a Obřany? Zdá se, že z hlediska zlepšení kvality života v naší městské části nebyl rokem úplně marným. No posuďte sami.

Hned začátkem ledna jsme slavnostně otevřeli sportovní halu Sokola Maloměřice. V rámci Brna jde o jedno z nejmodernějších sportovišť.  Je určena na házenou, florbal i volejbal. Velmi přínosné pro naši městskou část je i to, že hala slouží nejenom členům místního Sokola, ale k výuce sportu ji využívají také děti ze Základní školy na Hamrech. 

Leden byl také významný v tom, že jsme po dohodě s městem prosadili celkovou modernizaci nejdůležitější Obřanské tepny – Fryčajovy ulice, a to v celé její délce. Ulice tak dostane nejen nové rozvody vody a kanalizaci, ale také tichý asfalt, více míst na parkování a více zeleně.

V únoru jsme slavnostně otevřeli lávku na železničním mostě přes Svitavu. Nebylo to vůbec jednoduché, neboť jen získat souhlas železničářů si vyžádalo tři roky jednání. Ale nakonec unikátní řešení – zavěsit ocelovou konstrukci vedle stávajícího železničního mostu  - slouží ke spokojenosti turistů a sportovců již skoro celý rok.

Školní budova na Obřanské ulici dostala novou fasádu. Hlavně ale čekáme na schválení rozpočtu města Brna, abychom mohli významně pokročit s další etapou rekonstrukce ZŠ Hamry. Jde především o spojovací krček, mezi oběma školními budovami, ovšem realizace závisí na pochopení magistrátu. Je třeba minimálně 10mil.Kč  z města, protože rozpočet na tuto etapu je 13 mil.

Nezapomněli jsme ani na mateřské školky. Na Cihelní pokračujeme v rekonstrukci. Vyměnili jsme rozvody vody a kanalizace včetně obkladů dlažeb a zařizovacích předmětů. Také jsme renovovali střechu. Před mateřskou školkou na Proškově náměstí jsme oplotili a revitalizovali parčík před školkou.

Na Mlýnském nábřeží v lomu dokončujeme výstavbu workoutového hřiště. Možnost zacvičit si pod širým nebem snad bude sportovní částí veřejnosti pozitivně kvitována.

Rekonstrukce sálu na Selské je v závěrečné etapě, většina prací je provedena a závěrečné dokončovací práce budou dokončeny po novém roce.

 Nesplnil se sice můj optimistický výhled, že nový sál pro kulturní akce bude hotov ještě do konce roku, ale i tak se zdá, že ples městské části na Selské bychom stihnout již mohli…

 Příští rok budeme ve zvýšené míře opravovat účelové cesty. Například mezi zahrádkami v lokalitě Barvy, a cestu od farmy k nové lávce. Na celý nový povrch peníze mít nebudeme, ale významné opravy výtluků a zlepšení povrchu bude viditelné.

Přeji Vám všem krásný a pohodový zbytek roku, příjemné prožití adventu i svátků vánočních. Přejme si, ať je rok 2017 dobrým rokem pro naši městskou část i pro nás, občany tohoto krásného koutu města Brna.

 Stanislav Dvořák, místostarosta