Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Rozšíření mateřské školky Cihelní Brno-Obřany

Po 05.11.2012 11:08

V pátek 31. srpna 2012 proběhlo slavnostní otevření dvou nových tříd mateřské školky Cihelní.

Ačkoliv v naší městské části Maloměřice a Obřany jsou v provozu tři školky (na Proškově náměstí, na ulici Cihelní a soukromá školka Montessori na Hlaváčové ulici), stále zde nebyl dostatek míst, abychom naplnili žádosti našich občanů. Rozhodli jsme se proto zvětšit kapacitu mateřské školky na ulici Cihelní v Brně-Obřanech a vybudovat detašované pracoviště této školky v nevyužívaném severním křídle v budově bývalé Základní školy Hlaváčova 6.

Kapacita dvou nových tříd je 48 dětí. Bylo ovšem nutné provést rekonstrukci této budovy a to bylo časově a finančně náročné. V loni v srpnu zahájila projektové práce kancelář IKA BRNO spol.s.r.o. Projektování včetně vyřízení stavebního povolení trvalo až do dubna letošního roku. Dodavatelem stavební části byla společnost VAKA Brno spol.s.r.o., která provedla zakázku v rekordně krátkém čase.Práce zahájila v květnu a v červenci byly dokončeny. Během měsíce srpna proběhlo vybavení interiéru a od září jsou nové třídy plně obsazené a užívané.V ne poslední řadě je také třeba poděkovat rodičům nově přijatých dětí, kteří brigádnicky upravili zahradu před okny nových tříd směrem do ulice, což v dnešní době není až tak samozřejmé.

Celkové náklady na investici byly 5,3mil.Kč. Z toho nám město Brno přispělo 3,1mil. Kč a zbytek byl hrazen z rozpočtu městské části.

V příštím roce bychom ještě rádi vybavení školky rozšířili o skluzavky a další drobné sportovní doplňky.

Stanislav Dvořák,
místostarosta MČ Maloměřice a Obřany