Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Revitalizace Cacovického ostrova

Po 13.06.2011 00:00

Ve spolupráci sociální demokracie s vedením města se podařilo prosadit zařazení investicern"Revitalizace Cacovického ostrova" do integrovaného plánu rozvoje města Brna a tuto investici realizovat. Celý projekt byl financován z prostředků města Brna a z evropských fondů

Koncem května byly zprovozněny opravené stávající lávky přes řeku Svitavu, byla vybudována nová dřevěná lávka pro pěší a cyklisty a nová cestní síť.

Stavbaři provedou v nejbližších dnech dokončujíci práce a dne 24.června 2011 proběhne kolaudace, aby již koncem měsíce mohli občané celý areál plně využívat.

Záměrem projektu nebylo jen revitalizovat ekosystém údolní nivy řeky Svitavy v části území Cacovického ostrova, ale i vytvořit podmínky pro celoroční každodenní rekreaci a relaxaci obyvatel v přírodním prostředí.
V rámci revitalizace byly provedeny jak terénní a vegetační úpravy, tak i vybudovány a zrekonstruovány sítě cest. Bylo zbudováno oplocené dětské hřiště včetně vybavení příslušným mobiliářem. Tato investice vytvořila atraktivní podmínky pro celoroční rekreační aktivity, protože poloha Cacovického ostrova svou přístupností umožní pobyt v přírodě i lidem, pro které je řada přírodních míst nedostupná (staří lidé, rodiče s dětmi, osoby tělesné postižené).
Větší travnaté plochy, včetně různých zákoutí u řeky, umožňují různorodé využití např. na piknik, různé míčové nebo sportovní hry,ale i též pro prosté opalování se nebo rybaření.

Po celou dobu výstavby bylo v provozu stávající ragbyové hřiště a cvičiště pro psy, které po dokončení revitalizace budou ještě atraktivnějšími.

Na nejbližší období plánujeme vylepšit propojení Cacovického ostrova s cyklistickými stezkami, stezkami pro pěší a vylepšit možnost parkování v blízkosti sportovišť.

Všechny občany města Brna zveme: Přijeďte do Maloměřic a Obřan. Přijeďte na kole,tramvají,autem nebo pěšky-podívat se a odpočinout si v pěkném prostředí.

Stanislav Dvořák; místostarosta MČ Maloměřice a Obřany