Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Představujeme – PaedDr. Jan Žáček

St 03.02.2016 00:13

Představujeme – PaedDr. Jan Žáček

Klikněte pro zvětšení obrázku.

PaedDr. Jan Žáček,72 let, pedagog a historik, člen školské komise městské části, bývalý zastupitel

„Jan Žáček před dvaceti lety spoluzakládal v naší městské části místní organizaci ČSSD. Stal se jejím prvním předsedou a také prvním komunálním zastupitelem. Věren svému celoživotnímu povolání (či jak s oblibou říká - spíše poslání) aktivně pracoval ve školské komisi, jejímž členem je i v tomto volebním období.“

 Jan Žáček odmalička žije v naší městské části na ulici Výpustky. Stejně jako jeho otec - úředník Úrazové pojišťovny - se záhy začal zajímat o dění v naší obci i o osudy lidí práce.

Po maturitě na Gymnáziu Elgartova vystudoval Pedagogickou fakultu brněnské univerzity, složil státní závěrečnou zkoušku z českého jazyka a dějepisu. Hned po vojně nastoupil na umístěnku do ZŠ v Brně na Staňkově ulici, jako učitel zde působil až do roku 1999. Po vítězství v konkurzu byl jmenován ředitelem školy, vedl ji pak deset let. Poslední roky své učitelské kariéry učil na ZŠ Horníkova v sousední Líšni. Po celou dobu svého působení v učitelských službách zastával řadu okresních, krajských i celostátních funkcí, zejména jako metodik výuky dějepisu.

I když před osmi lety odešel do důchodu, svých společenských a občanských aktivit se nevzdal. Organizuje besedy, přednášky, přispívá do seniorských časopisů, je členem redakčních rad. Před dvěma lety byl zvolen 1. místopředsedou brněnské organizace Svazu důchodců České republiky.

Deset let je členem vedení (brněnského i celostátního) nejstaršího think tanku u nás - Masarykovy akademie.  Brno mu vděčí za spoustu zajímavých osobností, které do města dokázal pozvat.

Jan Žáček je ženatý. Syn Jan je zaměstnán u Městského soudu v Brně. Co se osobních zálib týče - rád čte, zahrádkaří, staví modely letadel, vyzná se v akvaristice – to vše společně se svoji další zálibou - vnoučky.

svému předchůdci v čele místní organizace ČSSD v úctě vepsal Mgr. Michal Kačírek