Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Podaří se zabránit dopravnímu kolapsu Maloměřic?

Út 31.01.2017 15:23

Podaří se zabránit dopravnímu kolapsu Maloměřic?

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Již nejméně rok usilujeme o zpracování koordinačního plánu pro město Brno, respektive pro naši oblast: Maloměřice a Obřany, Brno-sever, Židenice a Vinohrady v oblasti dopravních investic a rekonstrukcí kanalizací.

Ministerstvo dopravy připravuje výstavbu další etapy velkého městského okruhu (VMO) Tomkovo náměstí-Rokytova a město Brno finalizuje žádosti o dotace z evropských fondů na rekonstrukce kanalizace ve více ulicích, nejen v naši městské části, ale i přilehlých oblastí města. Protože tyto dva balíčky investic jsou připravovány zcela samostatně, hrozí nám střet dopravních uzávěr a kolaps v dopravě. Dovedete si představit, že se budou současně provádět kompletní rekonstrukce všech sítí v ulicích Fryčajova, Mlýnské nábřeží, Hradiska, Karlova, Svatoplukova, Valchařská, Tomkovo náměstí, Světlá, Dukelská, Jugoslávská, druhá etapa ulice Cejl a rekonstrukce mostu u vojenské nemocnice na Zábrdovické s úplnou uzávěrou? Všechny ulice budou rozkopány a na všech by měla fungovat dopravní obsluha obyvatel a náhradní doprava MHD? Já moc ne. Doufám, že se nám na radnici podaří přesvědčit vedení města pro provádění těchto prací po jednotlivých krocích tak, aby nám zajistili rozumnou dopravní obslužnost. Nejméně plnou průjezdnost alespoň přes Husovice a následně přes Židenice.

Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta Maloměřic a Obřan za ČSSD