Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Plot pro mateřskou školku

Út 03.05.2016 05:41

Plot pro mateřskou školku

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Přibližně touto dobou vloni jsem psal o tom, že se na radnici chystáme pro děti z mateřské školky na Proškově náměstí zrekultivovat a oplotit kousek zeleně před školkou na Proškově náměstí, aby s paní učitelkou nemusely za přírodou chodit až na Cacovický ostrov.

Současný parčík dnes slouží spíše jako improvizovaný psí záchod, což určitě nezakládá na dobrou koexistenci s hraním dětí. Máme v plánu pejskům vstup omezit, lokalitu vybavit nějakými základními prolézačkami, zeleň v místě oživit a celý nový miniareál zabezpečit plotem a brankou.

Vím, že tehdy návrh vzbudil kromě zájmu i opatrné dotazy některých maminek a starousedlíků, zda by oplocení neznamenalo, že parčík bude pro veřejnost nepřístupný.

Rád bych všechny ujistil, že nikoliv. Parčík bude po obvodu plot pouze lemovat, přičemž branka do areálu bude volně otevíratelná. Vlastně podobně jako jsme řešili například vstup do pískoviště u konečné na Fryčajově.

Pamatuji si také, že jsem k tomu také psal a na besedě s občany i zdůrazňoval, že bohužel čekáme na to, až se rozhoupe brněnský magistrát, neboť bez aktualizace územního plánu nelze celou akci rozhodnout. Ovšem nepředpokládal jsem, že toto čekání na pár metrů plotu by mohlo trvat i déle než tři roky. Tak dlouho čekat nechceme. Proto se pokusíme věc urychlit. Požádali jsme o povolení k dočasnému oplocení. Jestliže tento souhlas získáme, tak budeme moct ještě letos oplocení pro školku vybudovat.

Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta MČ Brno Maloměřice a Obřany