Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Plnění slibů v poločase – školství a volný čas

Po 31.10.2016 07:18

Plnění slibů v poločase – školství a volný čas

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Předvolební kampaně bývají plné nejen nových slibů, ale též přehledem a revizí plnění těch starých. Taktika bývá vždy jednoduchá a trochu i průhledná. Splněné sliby vpřed, ty nesplněné v lepším případě znovu do programu, nebo rovnou pod kobereček…

Tomu se na obci snažíme vždy vyhnout. Jsem přesvědčen, že se tak děje také ve většině názorových subjektů, které u nás v městské části se co čtyři podzimy ucházejí o přízeň. Máme po volbách, dopadly tak jak dopadly a jestli mohu jen trochu využít oné zvýšené pozornosti k revizi programových slibů, pokusím se i já o takové, alespoň stručné, shrnutí. A to i přesto, že v městské části jsme teprve v polovině volebního období a volební klání o patnáct zastupitelů Obřan a Maloměřic nás ještě zdaleka nečeká.

Snad není frází - a politické strany, které se neúčastní správy obce nechť se nezlobí - ale jsem přesvědčen o platnosti tvrzení, že vedení radnice plní své sliby z programového prohlášení. Sice po malých a postupných krůčcích, ale zato cílevědomě a systematicky.

Obřaňáci si při volbách před vstupem do školky, kam šli volit, jistě všimli, že je zde staveniště. Volby nevolby, v rekonstrukci budovy se pokračuje, aktuálně opravou střechy a výměnou veškerých dosloužilých instalací. Při vnějším pohledu to asi neodhadnete přesně, ale do této budovy jsme během posledních dvou let neinvestovali přes 10 milionů korun! Část, která slouží dětem, byla dokončena začátkem září a nyní se rekonstruují provozní prostory.

Takže školka bude mít již na Vánoce nejen novou čepici, ale také uvnitř vše nové.

Před maloměřickou školkou na Slaměníkové můžete uvidět nově postavený plot a do vánoc bychom dokončili i ostatní prvky zahrady tak, aby i maloměřické děti si mohly na školní zahradě bezpečně hrát. Záměr postavit plot vyvolal vloni menší pozdvižení. Šlo to ale na vrub nedostatečného vysvětlení, proč se plot bude stavět. Nebylo to proto, aby maminky přišly o oblíbený plácek zeleně, ale právě proto, aby si jej nepřivlastnili třeba pejskaři, neboť v posledních letech spíše než školce parčík sloužil jako frekventovaný psí záchod. Máme v plánu pejskům vstup plotem omezit, lokalitu vybavit prolézačkami pro děti, zeleň v místě oživit a celý nový miniareál zabezpečit plotem a brankou.

 Oplocení nebude znamenat, že parčík bude pro veřejnost nepřístupný. Parčík bude po obvodu plot pouze lemovat, přičemž branka do areálu bude volně otevíratelná. Během adaptace parčíku jsme měli dokonce kontrolu inspekci životního prostředí, která potvrdila, že k zeleni přistupujeme s maximální citlivostí a že jde velmi dobře skloubit ochranu zeleně a rozvoj obce, je-li dobrá vůle a stavba se dobře připraví a naplánuje. Mimochodem, až bude zeleň před školkou takto plně sloužit dětem, vzpomeňte si na tu fámu, s níž někdo chodil v loni po Maloměřicích. Radnice chce prý vykácet plácek před školkou a nechá jej vybetonovat. Bude z něj prý parkoviště…

V Maloměřicích ještě zůstaňme. Na Selské je v plném běhu rekonstrukce sálu v dvorní části úřadu. Hrubé stavební práce jsou dokončeny, nová střecha nad přísálím i restaurací je hotová, nové jsou i rozvody instalací. V tomto čase začíná montáž akustických sádrokartonových stěn. Na vánoce se bude montovat interiérové zařízení a někdy v lednu nebo únoru bude sál dokončený. To podle výsledků akustických měření, zdali bude nebo nebude nutné provádět dodatečná akustická opatření. V přední části úřadu budujeme také výtah pro občany se ztíženou pohyblivostí.

Školní budova základní školy Hamry na Obřanské je také pod lešením a na zimu bude mít nový kabát. Město žádáme o příspěvek na rekonstrukci (o 15 mil. Kč), abychom mohli zřídit dlouho plánovaný spojovací krček mezi těmito budovami.

Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta Maloměřic a Obřan