Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Petra Kačírková (ČSSD): Účelová tvrzení MF Dnes odmítám

Út 18.08.2015 12:45

Petra Kačírková (ČSSD): Účelová tvrzení MF Dnes odmítám

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Nemylme se, kampaň do krajských voleb, zaměřená proti ČSSD, už začala.

Brno, 18. srpna 2015 -  Že je redaktor Valášek, jinak též zaměstnanec Babišova koncernu, Kačírkovou stále fascinován, mne pochopitelně těší. Neměl by se však namísto šíření blábolů a polopravd věnovat seriózní žurnalistice?

Jeho trapný pokus „přišít“ mi autorství nepovedeného propagačního klipu kraje jsem raději ani nekomentovala. Musím ho opětně zarmoutit – nepodílím se na nových webových stránkách v rámci projektu nové komunikační kampaně JMK pro rok 2015, jak o tom spekuluje v článku v MFD dne 18.8. Bylo o nich rozhodnuto ještě předtím, než jsem nastoupila na pozici poradkyně hejtmana. Musím redaktorovi MFD připomenout (když už nebyl schopen si tento elementární fakt zjistit sám), že projekt, včetně zadání i následné realizace je plně v kompetenci odboru regionálního rozvoje JMK.

Stejně tak chci odmítnout Valáškův oslí můstek na portál gotobrno. Nebyl koncipován pro model předkladů přes nástroj Google translation, právě pro nepřesnost při překladu. Tato aplikace se používala pouze pro rychlé překlady v rámci kalendáře akcí, tedy rychle se měnících aktivit, a kromě toho otevřené administrátorské rozhraní umožňovalo vklady již realizovaných překladů dalších institucí či projektů. Všechny ostatní texty byly překládány jak překladatelskými agenturami a rodilými mluvčími.

Pro osvěžení účelové paměti pana redaktora připomínám, že portál gotobrno.cz získal v roce 2014 druhé místo v celostátním srovnání webů měst ČR. Od nové turistické sezóny měly být v provozu všechny jazykové mutace, včetně mobilní aplikace. Musím ale konstatovat, že nové vedení města, a nové vedení TICmB však neudělalo v této věci absolutně nic. Portál gotobrno.cz má stejný počet jazykových mutací, který mel v době mého ochodu z TICmB.

A naposled k poslední Valáškovic mantře – okolnostem mého odchodu.

Nebyla jsem nikdy konfrontována s  relevantními výhradami k mé práci i realizovaným projektům z úrovně nového vedení města. Rezignovala jsem z vlastní vůle s ohledem na pro mne nepřijatelnou úroveň chování i kroků vedení města vůči mé osobě.

Nedomnívám se, že by stávající politická garnitura pracovala ku prospěchu Brna a jsem ráda, že pro ni – na rozdíl od Valáška – nemusím pracovat.

PhDr. Petra Kačírková