Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Opravit to musejí...

Po 06.07.2015 08:50

Opravit to musejí...

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Kdyby existoval obchvat Maloměřic a Obřan, neparalyzovala by oprava jednoho železničního mostu chod celé městské části. Nová koalice na městě místo toho vymýšlí, jak do Obřan přivést ještě více aut!

Letní měsíce bývají pro stavbaře příležitostí k větším opravám silnic a železnic. Naší městské části se tyto výzvy většinou netýkají, ovšem letos nás bohužel zasáhnou plnou silou.

Dráhy se pustily do opravy tratě z Maloměřického nákladového nádraží až po Kuřim. Přitom opraví most přes ulici Fryčajovu. Nedalo se to bohužel vyřešit jinak, než že po celou dobu prázdnin bude provoz před a za železničním mostem sveden do jednoho pruhu a řízen semafory. A protože špatné zprávy nechodívají nikdy samy, hned dva prázdninové dny nebude provoz v této části ulice umožněn vůbec! Určité omezení dopravy, včetně projevů stavební činnosti pocítí i ulice Hlaváčova a Cihelní. 

Je mi jasné, že lidem z Obřan tato záležitost znepříjemní léto, ale je nad možnosti městské části znemožnit vlastníku tratě modernizaci této důležité severozápadní trasy. V tomto ohledu jsme sice jen tlumočníci špatných zpráv, nicméně plnou vahou našeho úřadu se budeme zasazovat o to, aby dopady na životní prostředí u nás byly co nejmenší a trvaly co nejméně. Všude kde jen to bude možné, budeme s investory jednat o nápravě, urychlení a podobně.

Jaká škoda, že dosud nestojí obchvat Maloměřic a Obřan! O to více budeme tlačit na magistrát a kraj, aby se přijatelná varianta obchvatu dostala do územního plánu a hlavně - ještě za našich životů - zrealizovala. Reálný obchvat by totiž většinu stávajících problémů, které nás toto léto čekají, naprosto eliminoval. S nesmyslem, spočívajícím v dálničním průtahu kolem parku na Fryčajově, by na nás magistrát města Brna vůbec chodit neměl!

Podrobnější informace o stavební uzávěře a o postupu prací průběžně tiskneme a roznášíme do schránek. Vše potřebné naleznete též na webových stránkách naší městské části.

přeji Vám všem pokud možno klidné prázdniny, Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta MČ Brno Maloměřice a Obřany