Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Nový územní plán města Brna – v dohlednu?

Čt 08.09.2016 08:11

Nový územní plán města Brna – v dohlednu?

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Minimálně od roku 2002 se hovoří o tom, že by se mělo pracovat na novém územním plánu města Brna, vždyť ten platný je z roku 1994. V minulém volebním období proběhla alespoň aktualizace, kterou však zrušil soud. O té doby toho město mnoho nepřipravilo.

Dodnes se pouze debatuje o čtyřicáté až čtyřicáté-čtvrté aktualizaci, ale bez konkrétního časového plánu. Tento stav komplikuje život nejen developerům, ale i občanům, kteří chtějí stavět v lokalitách, kde nejsou jednoznačně stanoveny podmínky pro výstavbu.

Diskutuje se také o zrušení IPP (indexu podlažní plochy) v zastavěném území. Takováto úprava by mohla přinést mnoho sousedských sporů do budoucna. Například u zástavby rodinnými domky existuje pravidlo, že RD může mít přízemí, patro a maximálně ještě obytné podkroví a nic víc. Zrušením této regulace by se umožnilo stavět do výšky bez ohledu na sousedy.

Co bude platit v zastavěném i nezastavěném území? Na tato rozhodnutí velké radnice netrpělivě čekáme i v naší městské části.

Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta MČ Brno Maloměřice a Obřany