Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Novinky z Maloměřické radnice: další most přes Svitavu

Pá 19.06.2015 10:49

Turisté z Brna se dočkají dalšího zkvalitnění stezek mezi Obřanským nábřežím a Bílovicemi. Vedení MČ Maloměřice a Obřany bude prosazovat nový most pro pěší a cyklisty u Těsnohlídkova údolí. Podrobněji k tomu místostarosta Stanislav Dvořák z ČSSD.

Podobně, jako jsme přemostili skalku na cestě do Bílovic ocelovou pororoštovou konstrukcí, stejným způsobem bychom chtěli překlenout i řeku Svitavu u vstupu do Těsnohlídkova údolí. Ke snadnému přechodu chodců i cyklistů by měla sloužit ocelová konstrukce zavěšená na stávajícím železničním mostě.

Tři roky usilovných jednání se správcem železničního mostu SŽDC se chýlí ke konci. Máme souhlasné stanovisko vlastníka a vydané pravomocné územní rozhodnutí. V současnosti probíhá stavební řízení, které by mělo v červenci letošního roku nabýt právní moci. K naší dlouholeté iniciativě se připojilo i město Brno, bez jehož finanční podpory bychom stavbu letos nemohli zahájit. Je skutečností, že ještě letošní letní a podzimní sezonu lávku nebudeme moci využívat, ale s vysokou pravděpodobností bude lávka sloužit již začátkem letošní zimy. Nejdůležitější ale bude, že nově vytvořený přechod přes řeku, v místech, kde mnoho turistů zbytečně riskuje svůj život, bude pohodlný a bezpečný.

Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta Maloměřic a Obřany