Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Náměstek za milion

Po 05.10.2015 13:08

Náměstek za milion

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Matěji Hollanovi sice chybí smysluplná politická vize, zato však si je jistý tím, jaké země chce „zadarmo“, tedy za peníze daňových poplatníků, navštívit. Titul nejčastěji létajícího náměstka republiky tak právem putuje na brněnský magistrát.

Těžko bylo věřit recesistickému serveru www.ZitzBrna.cz, když se rozepsal o zahraničních cestách brněnského náměstka Matěje Hollana. Jenže jen letmé přepočítání strohých údajů z magistrátu napoví, že tentokrát o žádnou srandu nejde.

O co méně se náměstek vyhýbá prohlídkám své kanceláře, o to nadšeněji cestuje po Evropě. Redaktoři spočítali, že z prvních 125 pracovních dnů letošního roku jich plných padesát dva (což je 42 %!) přečkal na zahraničních výletech. Na 23 expedicích během šesti měsíců stačil ochutnat belgická piva, degustovat italská vína, nasát atmosféru londýnské „Stodolní“, okružní cestou poznat Skandinávii, projít si Istanbul, vyfotit Eiffelovku i římské Koloseum.

Zahraniční mise náměstka Hollana stály brněnského daňového poplatníka bratru 1,1 milionu korun. O misích domácích, které si vynutily pořízení nového superba, ani nemluvě. Snad i proto musela koalice na městě nechat zvýšit kolonku plánovaných výdajů na zahraniční cesty. Přitom nijak zanedbatelně. Z původních 4,3 milionu na téměř 7,5 mil. Kč. Aby to však při apetitu pana náměstka nakonec stačilo…

více na: http://www.cssd.cz/aktualne/blogy/namestek-za-milion/