Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Modernizace ZŠ Hamry pokračuje

Út 05.05.2015 10:42

Modernizace ZŠ Hamry pokračuje

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Práce na rekonstrukci budovy základní školy na Hamrech v městské části Maloměřice a Obřany vstupují do nové etapy.

Nejviditelnější úpravou bude stavba spojovacího krčku mezi školní budovou na Hamrech a na Obřanské, který obě budovy spojí do jednoho areálu. „Uzavřeli jsme výběrové řízení na projektanta, a po prázdninách zažádáme o financování výstavby,“ upřesňuje radní městské části Mgr. Petr Vorel z ČSSD.

V loňském roce stála městskou část rekonstrukce školy na dva miliony korun. Za ty se opravili spodní patra budovy po bývalé uměleckoprůmyslové škole. „V této investiční etapě zbývá ještě dokončit rekonstrukci třetího patra budovy na Obřanské, vyměnit stará okna ZŠ Hamry a obě budovy propojit a zateplit,“ upřesňuje radní Vorel.  K hladkému dokončení rekonstrukce by měly přispět i fondy Evropské Unie, o něž hodlá vedení obce žádat. Radní Petr Vorel je přesvědčen, že radnice bude i tentokrát při vyjednáváních úspěšná. Vždyť naše městská část si zaslouží mít moderně vybavenou školu.

Mgr. Michal Kačírek