Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Michal Kačírek (ČSSD): Kdy postavíme v Obřanech obchvat?

Po 30.11.2015 03:33

Michal Kačírek (ČSSD): Kdy postavíme v Obřanech obchvat?

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Městská část Maloměřice a Obřany potřebuje obchvat. Nikoliv polovičatá, zbytečná a škodlivá opatření, která navrhují úředníci na brněnském magistrátě!

Ranní kolony běžně dosahovaly až kamsi za ceduli „konec Brna“. Tedy rámovaly prakticky celou naši městskou část - od semaforů před Židenicemi až na bílovický katastr! Na vině byla dopravní omezení v Ochozu, takže řidiči neměli jinou možnost, než do Brna vjíždět přes Fryčajovu  a Obřanskou.

Plně se tak ukázalo, co nám chybí nejvíce. Pokud by existoval dlouho slibovaný obchvat Obřan a Maloměřic, byly by nám dopravní komplikace kdesi v Moravském krasu vcelku jedno. Takhle však se naše děti musí dusit ve smogu, adrenalinově přebíhat naši páteřní komunikaci a užívat si hluku.

Úředníci na brněnském magistrátě to však neřeší. Dál si plánují škodlivá „řešení“, jako je například vybudování spojky mezi Fryčajovou ulicí a Seifertovou na Lesné. Ta by auta a exhalace do oblasti obřanského sídliště jenom definitivně přivedla. Velkokapacitní silnice by navíc zničila dolní část parku na Fryčajově i záhumenkovou cestu k Cihelní.

Jediným řešením, na kterém musíme trvat, je obchvat Obřan a Maloměřic. Průtah středem obce nic neřeší. Koneckonců průtah ať si udělá magistrát i se svými volenými zástupci ve svých kancelářích.

Mgr. Michal Kačírek, předseda ČSSD Maloměřice a Obřany

 

 

Přílohy / dokumenty:

ico-jpg 01.prutah foto.jpg [JPG, 1.76 MB]