Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Maloměřická škola je moc malá

St 03.09.2014 17:23

Brněnský deník, 7.3.2014, Jana Vondrová

Maloměřice a Obřany – Příliš těsná už je pro žáky základní škola v ulici Hamry v Maloměřicích. Dětí přibývá, a tak se nedostatek míst netýká už jen brněnských školek. Problém musí řešit i ředitelé a zřizovatelé základních škol.

Tamní radnice už získala od města nevyužívanou starou školní budovu po uměleckoprůmyslové škole v Obřanské ulici. A do jejích prostor chce přesunout část tříd. „Bohužel nemáme možnost získat od města příspěvek na opravu. Bylo to podmínkou převodu domu na městskou část. Takže to musíme zajistit z našich vlastních zdrojů,“ sdělil místostarosta městské části Maloměřice a Obřany Stanislav Dvořák.

Dům rekonstrukci potřebuje. „Na opravu nejdůležitějších částí spodních dvou pater budovy jsme vyčlenili šest set tisíc korun,“ poznamenal místostarosta. V opravené části vznikne pět učeben pro školní družinu a dvě malé tělocvičny. „Je tam také potřeba dodělat zázemí, hlavně toalety a šatny, abychom splnili všechny hygienické podmínky,“ dodal místostarosta.

V uvolněných prostorách v budově školy v ulici Hamry vzniknou nové třídy. „Díky tomu zajistíme jednu třídu navíc pro každý ročník nižšího stupně,“ vysvětlil Dvořák.