Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Maloměřice a Obřany: rozšíření mateřské školky Cihelní

Po 14.11.2011 00:00

Ačkoliv v naší městské části Maloměřice a Obřany jsou v provozu tři školky (na Proškově náměstí, na ulici Cihelní a soukromá školka Montessori na Hlaváčové  ulici), stále zde není dostatek místa, abychom naplnili žádosti našich občanů. Rozhodli jsme se proto zvětšit kapacitu mateřské školky na ulici Cihelní v Brně-Obřanech a vybudovat detašované pracoviště této školky v nevyužívaném severním křídle v budově bývalé Základní školy Hlaváčova 6.

Plánovaná kapacita je 48 dětí. Je ovšem nutné provést  rekonstrukci této budovy a to je časově náročné. V srpnu letošního roku proběhlo výběrové řízení na projektanta.Vítězem se stala  projekční kancelář IKA BRNO spol.s.r.o. Termín pro  dokončení projektové dokumentace je konec listopadu 2011. Výběr dodavatele a vyřízení stavebního povolení proběhne během měsíců ledna a února 2012.

Nepředpokládáme, že by se stavební práce podařilo dokončit dříve, než začátkem prázdnin. Nově rekonstruované prostory však budou jistě k dispozici od začátku nového školního roku.(tedy od 1.září 2012).

Rozpočet na investici je 3,0mil.Kč. Prozatím plánujeme financování z rozpočtu městské části,ale rádi bychom získali i příspěvek z rozpočtu města Brna.

Stanislav Dvořák; místostarosta MČ Maloměřice a Obřany