Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Maloměřice a Obřany: Lávka přes řeku Svitavu při ulicích Újezdy - Obřanská

Po 14.11.2011 00:00

Naše městská část Maloměřice a Obřany připravuje výstavbu nové lávky přes řeku Svitavu.

Lávka bude spojovat ulici Újezdy s ulicí Obřanskou, bude dřevěná, dlouhá 28 metrů a tvořená obloukovými nosníky s mezilehlou mostovkou (podlahou mostu). Lávka bude určena pro pěší i cyklisty. Dřevěné prvky budou z lepeného lamelového dřeva a doplněny lehkým kovovým zábradlím.

Přístup k lávce z městské hromadné dopravy bude ze zastávky Čtvery hony, dále po cestě mezi bývalým Maloměřickým hřbitovem a vinonotékou. Přístupová cesta vede mezi zahrádkami k řece Svitavě.

Na lávku je vydáno územní rozhodnutí a proběhlo výběrové řízení na dodavatele stavby, kterým je stavební společnost SUPER KRETE CZECH spol.s.r.o. V současné době statik dopracovává projekt pro stavební povolení. Povolovací řízení proběhne v zimních měsících tak, abychom na jaře mohli zahájit výstavbu a lávku dokončili nejpozději do konce června 2012. Stavební náklady budou 2,8 mil.Kč a budou kompletně hrazeny z rozpočtu městské části.

Výstavba této lávky zlepší přístup k městské hromadné dopravě především u obyvatel z ulic Hlaváčova, Újezdy, Řádky, Zázmolí a Zlatníky. Zkrátí také přístup k Obřanskému fotbalovému hřišti a tenisovým kurtům.Dále umožní  zokruhovat síť pěších a cyklistických cest navazujících na Cacovický ostrov (který byl letos v červnu nově upravený a revitalizovaný) a též na cyklostezku vedoucí do Bílovic nad Svitavou.

Stanislav Dvořák; místostarosta MČ Maloměřice a Obřany