Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Lidé se zajímají, co chce ČSSD prosadit

Čt 25.09.2014 22:07

Místostarosta MČ Maloměřice a Obřany Ing. Stanislav Dvořák čelil na zastupitelstvu otázkám spoluobčanů.

Čtrnáct dní před volbami, ve středu 24. 9. proběhlo Zastupitelstvo městské části Brno- Maloměřice a Obřany. Jednání řídil místostarosta Ing. Stanislav Dvořák. První půlhodinu věnoval jako vždy dotazům, připomínkám a podnětům občanů. Tentokrát - snad proto - že šlo o poslední zasedání před komunálními volbami 10. a 11. října, byla diskuze občanů s vedením radnice o něco delší, než obvykle.

Naprostá většina dotazů od přítomných směřovala na Ing. Stanislava Dvořáka, a to nejen jako na místostarostu, ale i jako volebního leadera ČSSD a kandidáta na starostu MČ Brno Maloměřice a Obřany.

Byl jsem potěšen, že nejvíce otázek na mne směřovala především na téma - jaký program bude ČSSD prosazovat v příštím období, a co je pro ČSSD v Maloměřicích a Obřanech nejvíce důležité,“ řekl místostarosta Ing. Stanislav Dvořák bezprostředně po ukončení jednání.

Je jen dobře, že lidé chtějí vědět, jak se my, představitelé ČSSD na malé i velké radnici postavíme k aktuálním problémům a jak chce řešit tíživou situaci v dopravě“, dodal Mgr. Petr Vorel, radní MČ Maloměřice a Obřany.

V diskuzi s občany vysvětloval místostarosta Ing. Dvořák především to, že řešení nejsou pouze v rukou radnice místní části. Zdůraznil, že díky dobré spolupráci s primátorem s primátorem Romanem Onderkou za ČSSD se podařilo najít řešení pro zmírnění dopravní zátěže v naší městské části. Zejména vybudováním mimoúrovňové křižovatky Tomkovo náměstí – Rokytova trochu usměrníme dopravu, ale souběžně s tím budeme muset najít optimální řešení obchvatu Maloměřic a Obřan. To je úkol, který si dal spolu se svými spolupracovníky z ČSSD jako jednu z priorit na další období.

V současné situaci je podle místostarosty Dvořáka důležité, že Zastupitelstvo města Brna schválilo plán výstavby křižovatky u Tomkova náměstí a že a v příštím roce se začnou provádět první přípravné práce, jako například přeložky inženýrských sítí.

Další diskuse probíhala o drobných úpravách územního plánu a investičních akcích, které současné vedení radnice připravuje. Ing. Stanislav Dvořák seznámil občany s vývojem přípravy projektové dokumentace na výstavbu kanalizace v ulicích Babická a Olší a projednávání připomínek k projektové dokumentace na výstavbu Sběrného dvora Slaměníkova.

Dále informoval o průběhu výstavby posilovací sportovní dráhy pro mládež a dospělé v areálu bývalých říčních lázní (tj. mezi lávkou Simony Monyové a cacovickým splavem).

 Také se diskutovala zahajovaná výstavba nové házenkářské haly pro Sokol za maloměřickou školou na ulici Hamry za 33 mil. Kč. V  dvouhodinové diskusi se probraly všechny běžné problémy života městské části.