Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

K teplárně, za nákupy…

Po 16.11.2015 03:25

K teplárně, za nákupy…

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Že nám v rozumném dosahu chybí pořádný obchod, je nabíledni. Možnosti, jak se k němu prostavět, jsou nyní v zásadě dvě.

Plocha před teplárnou je ve stávajícím územním plánu vedena jako parkoviště. Nutno dodat, že notně naddimenzované i na potřeby takového molocha, jako je „naše“ teplárna. A tak větší část parkoviště dnes pokrývá tráva. Sama teplárna naznala, že celou plochu k parkingu potřebovat nebude a souhlasila se záměrem změnit plán tak, aby prostor šel lépe využít. Třeba k tomu, aby zde mohla působit prodejna střední velikosti. Pak bychom ale měli do podmínek výběrového řízení zadat, aby potenciální investor na své náklady realizoval optimální napojení obchodu na páteřní komunikaci před Teplárnou.

Jinou možností je zrealizovat market v přízemí jednoho z bytových domů, který by se měl stavět u Obřanské. Investor s touto možností počítá a bude-li se stavět další etapa komplexu Maloměřického nábřeží, trvejme na tom, aby svůj slib zkvalitnění občanské vybavenosti dodržel.

„Osobně bych byl proto, aby v naší městské části fungovaly obchody oba, říká místostarosta Stanislav Dvořák. Je totiž přesvědčen, že blízkost konkurence by stlačila ceny za nabízené zboží. I tak však cesta za nákupy k teplárně bude dlouhá.  Změny územního plánu, týkající se Maloměřic město letos určitě neprojedná. Aktualizovaný územní plán bude v nejlepším případě platit až za dva roky, kdy teprve pak se může vybírat investor. Ani obchod na Obřanské nebude dříve, neboť stavba první části Maloměřického nábřeží ještě nezačala.

Ing. Eliška Ellederová, členka bytové a majetkové komise MČ Brno -  Maloměřice a Obřany