Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Jak dělat propagandu, psát petice a děsit občany

Po 23.11.2015 23:30

Kam až je schopná zajít opozice v Maloměřicích a Obřanech?

Přiběhl za mnou jeden rozhořčený soused a hned se slovy „místostarosto, vy jste se na radnici snad všichni zbláznili!“ Protože jsem vůbec nevěděl, o jakém to zbláznění mluví, pozval jsem ho na rozhovor, abych zjistil, o co ve skutečnosti jde.

Prý po obci chodí nějaký „neznámý pán“ a sbírá podpisy pod petici s tím, že jsme povolili výstavbu sídliště bytových domů pod maloměřickým hřbitovem. Jestliže posbírá dost podpisů, tak se zabrání realizaci takové výstavby. Nevěřil jsem vlastním uším! Jde o uměle vytvořenou fámu na pravdivých základech.

Jaká je skutečnost? Stávající platný územní plán v této lokalitě povoluje výstavbu standardních dvoupodlažních rodinných domků za splnění předepsaných podmínek. S takovou to výstavbou nemá vedení obce žádný problém, naopak ji vítá. Je pravdou, že developer požádal naše zastupitele o možnost zvýšení počtu podlaží, nicméně jak stavební komise, tak rada i zastupitelé takovéto zvýšení jednoznačně zamítli a hlasovali pro zachování stávajícího platného územního plánu. Přes výše uvedené skutečnosti se „nějak“ rozšířila fáma, jejímž účelem je jednoznačně poškodit pověst vedení obce v očích občanů.

Nevěřte prosím hospodským povídačkám, všechny rádoby skandální informace si pečlivě ověřujte. Je ovšem třeba se zeptat, komu vyhovuje děsit občany? V čím zájmu se tyto pomluvy šíří? V zájmu vedení obce a v zájmu poctivých lidí sotva.

Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta MČ Brno Maloměřice a Obřany