Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Fotbalové hřiště v Maloměřicích je zachráněno!

Čt 11.09.2014 17:51

Fotbalové hřiště v Maloměřicích je zachráněno!

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Díky podpoře členů Rady městské části Maloměřice a Obřany za ČSSD se podařilo zachránit fotbalové hřiště v Maloměřicích.

Po několikaletém usilovném jednání se podařilo dořešit majetkové záležitosti ve fotbalovém areálu v Maloměřicích. Tělovýchovná jednota „Maloměřická cementárna a vápenice Brno“ užívala hřiště včetně kabin a související budovy na pozemcích, které byly ve vlastnictví Českých drah. České dráhy tyto pozemky oddílu pronajímaly, pak se však rozhodly zbavit veškerého zbytného majetku, který nutně nepotřebovaly ke svému provozu a tyto pozemky poskytly k prodeji.

Ve vedení obce jsme si byli vědomi nebezpečí, že tato lokalita může být využita i pro komerční účely. Hrozilo významné riziko odkoupení soukromým subjektem na developerský projekt. Naštěstí k tomu nedošlo a České dráhy byly ochotné jednat o prodeji za odhadní cenu 1, 950.000,- Kč za veškeré pozemky pod fotbalovým hřištěm. I tato částka byla pro naši městskou část vysoká a vedla by k našemu zadlužení. Nakonec se našlo řešení. Domluvili jsme se s městem, které nám 50% finanční spoluúčastí slíbilo přispět na nákup pozemků pod fotbalovým hřištěm.

Složitá jednání mezi námi, městem a Českými drahami nakonec dospěla ke kýženému kompromisu a kupní smlouva byla zaregistrována v katastru nemovitostí a pozemky svěřeny naší městské části.

 Nezasvěcenému člověku by se mohlo zdát, že se vlastně vůbec nic nedělo -  přece hřiště bylo celou dobu řádně provozováno, lidé chodili na fotbal, hráči na tréninky…. Ovšem co chybělo a fotbal v Maloměřicích byl již jen hezkou vzpomínkou! Nad záchranou hřiště jsme se v průběhu posledních tří let OPRAVDU pěkně zapotili!!

Členové, sportovní příznivci a patrioti Tělovýchovné jednoty „Maloměřická cementárna a vápenice Brno“ mohou považovat situaci okolo fotbalového hřiště za úspěšně vyřešenou. Nezbývá než popřát mnoho dobrých sportovních výsledků a početnou členskou základnu.

Sportu zdar přeje

ing. Stanislav Dvořák, místostarosta Maloměřic a Obřan