Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Do debaty o ženách by se lidovci pouštět neměli

Pá 12.09.2014 17:26

Musím uznat, že pražská agentura lidovecké kandidátky na brněnskou primátorku odvádí vcelku slušnou práci. Při přejezdu Brnem vás v každé městské části billboardem slušně přivítá a stejně starostlivě i vyprovodí. Díky žlutomodré kampani tak konečně vím už naprosto přesně, kde například začíná Jundrov a kde jsou ještě Bohunice.

Podobně snaživý je i její tým na facebooku. Paní Kandidátka tu komentuje vytíženost dopravních linek, tu obdivuje žulový … (monument) na náměstí Svobody, tu seniorům organizuje slevy na předražené taxi, odsuzuje sprejerskou artkulturu či posílá nebohé děti po Cejlu sbírat nedopalky a odhozené papírky. Jenom výběru témat by bratrsko-sesterský mozkový trust měl věnovat větší pozornost.

To když tam ráno v pátek dvanáctého nějaké Bělobrádkovo ranní ptáče ve jménu paní Kandidátky zavěsilo sexistické video s nahou ženou, která v pětiminutové skeči kromě komplexní depilace postupovala ještě liposukci a dvojí zvětšení prsou. Přestože se držím zásady nevstupovat do práce kolegů z konkurence, nedalo mi to a bezprostředně po zhlédnutí té otřesnosti jsem si posteskl, doufaje v to, že paní Kandidátka též není produktem reklamy a politického marketingu, neboť v mých milých Obřanech jsem ji už dlouho neviděl.

Odpověď přišla vzápětí. Nemám být prý jízlivý a mám popřemýšlet nad postavením ženy v této společnosti.

Tož tedy ano. Reklamní štáb lidovecké političky přece nemusí poučovat kdejakého sociálního demokrata o genderových otázkách. Je to sociálně demokratický ministr a sociálně demokratická ministryně, kteří se v této vládě postavením mužů a žen zabývají a u jejichž agendy vidím jen malou podporu lidovecké části koalice. Ovšem chápu - ne každá žena je zemědělec; a mnichů a kněží bude vždycky víc, než jeptišek.

A tak zkuste se pro změnu zase vy, v lidovecké straně, kromě plánů co s církevními restitucemi, zamyslet například nad právem žen na rovné pracovní příležitosti, o jejich právu na stejné finanční odměny s muži, o právu žen rozhodovat v otázce nechtěného těhotenství, domácích porodů a podobně. Také by mě zajímalo, jak se moderní lidovecká strana staví např. k registrovanému partnerství. Doufám, že slovo Fuj! nebude onou odpovědí, kterou se nám dostane.

(Volebnímu štábu KDU-ČSL budiž ku prospěchu, že za další hodinu to skandální video smazal.)

Michal Kačírek, MO ČSSD Maloměřice a Obřany