Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

ČSSD plní slib o dostavbě kanalizace v MČ Maloměřice a Obřany

Út 28.06.2016 12:10

ČSSD plní slib o dostavbě kanalizace v MČ Maloměřice a Obřany

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Doufám, že nenastanou komplikace a již za necelé dva roky budeme moci začít s výstavbou vodovodních přípojek a kanalizace pro Vrbí, Olší a na slepém konci Franzovy ulice.

V červnu  jsme jednali s brněnskými komunikacemi, vodárnami a ostatními účastníky této dlouho očekávané investice. Nyní nám projektanti dokončují přípravné práce a zahajují projednávání investice. Pokud i nadále půjde po úřednicko-přípravné linii vše hladce, dostaneme na jaře potřebnou sadu razítek pro pravomocné územní rozhodnutí a koncem roku 2017 budeme mít i platné stavební povolení.

To by opravdu znamenalo, že bychom po skončení zimy mohli na jaře 2018 začít stavět. Na vlastní realizaci sice brněnští zastupitelé zatím nevyčlenili finanční prostředky, ale snad i tuto potíž brzy překonáme.   

Chtěl bych ještě upozornit vlastníky stavebních pozemků i zahrad přiléhajících k těmto dotčeným ulicím, že pokud si plánují zřídit vodovodní přípojku, nebo vjezd na pozemek po ukončení výstavby, ať prosím tento záměr projednají s Úsekem investic, dopravy a vodního hospodářství naší městské části, a to nejlépe s Ing. Ivetou Zárubovou a dohodnou si další postup, protože po realizaci této investice magistrát města Brna neumožní bourání nové vozovky a budování nových přípojek. To se bude týkat pochopitelně i občanů, kteří plánují výstavbu vlastního rodinného domu v horizontu zhruba deseti let na těchto pozemcích. 

Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta za ČSSD