Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Co nového v Maloměřicích a Obřanech?

Čt 26.02.2015 11:34

Co nového v Maloměřicích a Obřanech?

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Zkvalitňujeme úklid v naší městské části. Co nového v modernizaci teplárny?

Úklid obce

Jistě jste si všimli, že v naší městské části už vice než rok uklízejí pracovníci ve žlutých vestách s nápisem údržba MČ.

Jejich úklid je výsledkem dohody vedení obce s úřadem práce. Zajistíme placenou brigádu několika nezaměstnaným lidem a přitom bonusem jsou Obřany a Maloměřice uklizenější.

Současných osm pracovníků stačí kvalitně uklidit centrální část obce a hlavní průtahy - ulici Karlovu, Selskou, Obřanskou a Fryčajovu. Rychle a dobře se vypořádat s nepořádkem v okrajových částech je již nad jejich síly.

Proto jsme požádali úřad práce o navýšení pracovníků o dalších osm lidí. S tímto počtem pracovníků již zvládneme zabezpečit včasný úklid i zbývajících území naší, docela rozlehlé, městské části.

A tak si prosím při toulkách naší městskou částí vzpomeňte, že úklidem u nás v alespoň trochu pomáháme těm, kteří mají zájem pracovat, ale zaměstnání se jim zatím nepodařilo sehnat. 

 Co bude dál s teplárnou?

Jak asi víte, magistrát dlouhodobě připravuje modernizaci Maloměřické teplárny. Teplárna plánuje nahradit dva stávající kotle na těžké topné oleje dvěma novými kotli na spalování biomasy a dvěma novými kotli na zemní plyn. Protože nebude potřebné rozšíření areálu a veškeré práce budou probíhat uvnitř stávající teplárny, nebylo třeba žádat o změnu územního plánu. Do dnešního dne proběhlo tzv. zjišťovací řízení, které říká, jakou dokumentaci bude nutné před stavbou zpracovat. Veškeré orgány státní správy se k záměru vyjádřily a požadovaly různá doplnění ke studii.

Protože máme zájem na tom, aby kvalita životního prostředí u nás stavbou a následným provozem nijak zásadně neutrpěla, požádali jsme o možnost veřejného projednání s občany a o další posouzení a hodnocení vlivu na životní prostředí podle tzv. E.I.A.( Environmental Impact Assessment). V proběhlém zjišťovacím řízení ministerstvo životního prostředí uznalo náš oprávněný požadavek, že rekonstrukce může mít významný vliv na životní prostředí a nařídilo posouzení dle výše uvedeného zákona a veřejné projednání v rámci územního řízení. Ve vedení obce plány kolem přestavby teplárny pozorně sledujeme a v případě nových informací budeme občany včas informovat.

 Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta MČ Brno – Maloměřice a Obřany