Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Co máme naplánováno v roce 2015?

Čt 26.03.2015 12:00

Co máme naplánováno v roce 2015?

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Na rok 2015 máme naplánovány zejména tyto aktivity:

1) Vytvoření sběrného dvora na ulici Slaměníkova. Sběrný dvůr plánujeme již dlouho. Byl bych rád, pokud by se nám to letos konečně povedlo.

2) Finanční prostředky jsme vyčlenili také pro výstavbu lávky přes řeku Svitavu naproti vstupu do Těsnohlídkova údolí. Bohužel jsme ještě nepřekonali všechny administrativní překážky. Někdy mám pocit, že zajistit stavební povolení je snad i komplikovanější, než vlastní realizace stavby.

3) Provedeme rekonstrukci dlouho nepoužívaného sálu v areálu úřadu městské části na Selské ulici a budeme dále pokračovat v postupné opravě této budovy. Z rozpočtu města Brna se nám na to podařilo získat něco přes 9 mil. Kč.

4) Byl jsem rád, že i v novém zastupitelstvu byla shoda na přidělení částky 300 tis. korun na dokončení rekonstrukce školní budovy na ulici Obřanská 7, která je druhým objektem ZŠ Hamry. Součástí plánů je vytvoření spojovacího krčku, který by umožnil propojení obou budov a umožnil přesun z jedné budovy do druhé bez přezouvání. Zahájení této výstavby je však možné nejdříve v roce 2016, letošek věnujeme projektové přípravě a samozřejmě shánění všelijakých potřebných razítek.

5) Převod jednoho milionu z dvoumilionové dotace jsme schválili maloměřickému Sokolu - pro výstavbu házenkářské haly.

6) Zelenou dostal též projekt rozšíření zahrady mateřské školy na Proškově náměstí.

7) Zastupitelstvu města Brna jsme doporučili změnit územní plán v objektu ubytovny na ulici Jarní, aby potenciálně problémová ubytovna na této ulici mohla být postupně převáděna na bytový a kancelářský provoz. Tím by tuto lokalitu postupně zkulturnili. Změnu územního plánu navrhujeme také u areálu firem Spike a Kubíček pod lomem Hády, aby i zde bylo možno vybudovat rodinné domy.

To jsou v kostce základní investiční akce, které pomohou zlepšit život v naší městské části.  Kdo by měl zájem o další podrobnosti, rád mu je na vyžádání poskytnu.

Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta MČ Brno – Maloměřice a Obřany