Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Červená je dobrá

Út 20.10.2015 10:28

V Obřanech a Maloměřicích jsme pokročili v separovaném třídění. Pro naše občany jsme domluvili další kontejnery na tříděný odpad. Nově lze zadarmo odevzdávat též baterie a drobné elektrospotřebiče.

K modrým kontejnerům na papír, zeleným na sklo a žlutým na plast přibude další barva.

V Maloměřicích na Dolnopolní pod mostem a v Obřanech u konečné sedmdesátpětky  budou instalovány kontejnery na odběr starých elektrospotřebičů a baterií. Mají výraznou červenou barvu a dle smlouvy uzavřené s naší městskou částí budou pravidelně kontrolovány a vyváženy.

Tyto nové kontejnery nám umožní odevzdávat nepotřebnou elektroniku v poblíž našeho bydliště a nemuset se ji pokoutně zbavovat, či jezdit s vybitou tužkovou baterií do specializovaného Ekodvora.

Co do červených krasavců patří? Především vysloužilé baterie a nefunkční drobné elektrospotřebiče jako například walkmany, mobily či hračky na elektroniku.

Velké žrouty energií - televizory, monitory na PC, vysavače, mikrovlnky, ledničky, ale i zářivky a úsporné žárovky tam naopak prosím nedávejte.

Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta MČ Brno Maloměřice a Obřany

 

Přílohy / dokumenty:

ico-jpg 42348-top_foto1-hoqip.jpg [JPG, 78 kB]