Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Cenzura ve Zpravodaji městské části? Či spíše tonoucí se stébla chytá.

Po 06.10.2014 10:37

Má být Zpravodaj místem pro informace o dění v městské části nebo jen kolbištěm pro názory politických stran? Krátké zamyšlení od místostarosty Stanislava Dvořáka.

Už v několika předvolebních materiálech, které občané naší městské části mohli vylovit ze svých poštovních schránek, nám neznámí pisatelé sdělují, jak naši radnici uchvátila zlovolná diktatura, která dusí názory všech politických stran nezastoupených ve vedení radnice. Čehož odrazem je prý i cenzura ve Zpravodaji.

Mám za to, že vysvětlení je mnohem prostší. To jen někteří opoziční zastupitelé by rádi zde zavedli svoje vlastní pořádky, bez ohledu na demokratické výsledky voleb. Nejedná se tedy spíše o zviditelnění se v předvolebním období?

Opozici se nelíbí především pojetí Zpravodaje, coby informačního občasníku, informujícího o všem důležitém, co se na našich ulicích a parcích děje. Místo toho by ze Zpravodaje měli prostor pro neomezené vyjadřování vlastních názorů.

Byl by však ke čtení časopis, zahlcený polemikami zastupitelů? Neztratil by náhodou svůj informační a vzdělávací charakter? A nyní fakta za rok 2013: z 15 zastupitelů je 40% opozičních. Přesto dostali prostor v rozsahu 55% ze Zpravodaje, zatímco 60% koaličních zastupitelů zaplnilo jen 45% rozsahu Zpravodaje! Tolik statistika.

Je smutným paradoxem, že jeden opoziční zastupitel měl za poslední čtyři roky dokonce nejvíce prostoru ze všech zastupitelů - více než starostka i se svými obsáhlými úvodníky a přesto má pocit, že je na svých demokratických právech krácen.

Zcela zásadní však je ta skutečnost, že nelze časopis neomezeně rozšiřovat. Mám za to, že vedení radnice se musí především věnovat řízení úřadu a zejména hledat řešení konkrétních problémů našich občanů, nikoliv trávit moře času na psaní polemických článků.

Nechť si tedy každý občan z výše uvedeného udělá svůj vlastní názor na to, jaký by Zpravodaj městské části měl vlastně být. Po volbách se k tomu určitě hned vrátíme.

ing. Stanislav Dvořák, místostarosta MČ Brno – Maloměřice a Obřany