Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

BUDOU NAŠI PRVŇÁČCI MUSET DOJÍŽDĚT DO BRNA DO ŠKOL?

Pá 05.09.2014 13:44

BUDOU NAŠI PRVŇÁČCI MUSET DOJÍŽDĚT DO BRNA DO ŠKOL?

Klikněte pro zvětšení a zobrazení více obrázků.

ČSSD ve vedení obce prosadila rozšíření kapacity základní školy

Budova základní školy na ulici Hamry 12 v Maloměřicích začala být pro přibývající počet žáků příliš těsná. Rozhodli jsme se ve vedení radnice tuto situaci řešit. V loňském roce se nám podařilo získat od města nevyužívanou starou školní budovu po uměleckoprůmyslové škole na ulici Obřanská 7 a převést ji pod naši městskou část.

Získaný objekt postupně rekonstruujeme a budeme jej postupně připravovat pro potřeby základní školy. Nejméně příznivou podmínkou převodu však byla nemožnost získat příspěvek na opravy a financování školy. I přesto jsme se rozhodli tuto budovu do správy obce převzít a opravy zajistit z vlastních zdrojů. Jsem rád, že v tomto úsilí nás podpořili všichni zastupitelé v naší městské části.

Pro letošek jsme vyčlenili 600.000,- Kč, které budou určeny na opravu nejdůležitějších částí spodních dvou pater budovy. Mám představu, že bychom zde otevřeli nových pět učeben a dvě malé tělocvičny. Spolu s tím musíme dobudovat zázemí - především toalety a šatny, aby byly splněny veškeré hygienické podmínky.

V uvolněných prostorách bývalé školní družiny otevřeme nové učebny. Takto zajistíme pro každý ročník prvního stupně ZŠ jednu třídu navíc! Stavební práce jsme zahájili již v dubnu a od tohoto školního roku se již děti budou učit v nových, rekonstruovaných třídách. 

O pokračování oprav školních budovy uvažujeme i v dalších letech. Jsem přesvědčen, že na ZŠ Hamry máme ještě co zlepšovat. Vždyť Maloměřice si přece zaslouží mít moderně vybavenou školu, do níž budou naše děti chodit snad i s opravdovým nadšením…  

Ing. Stanislav Dvořák, místostarosta Maloměřice a Obřany