Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Maloměřice a Obřany.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Maloměřicích a Obřanech a kandidátech ČSSD za Brno-Maloměřice a Obřany.

 


 

Bude v Maloměřicích kulturní dům?

Po 11.05.2015 10:55

Bude v Maloměřicích kulturní dům?

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Jak by se vám líbilo divadelní představení, přednáška, či malý koncert v prostorách Radnice na Obřanské ulici? Zatímco Obřany mají Orlovnu, Maloměřice na provozuschopný společenský sál už více než 40 let čekají.

V lednovém Zpravodaji vzpomínal jeden pamětník na dobu svého mládí, kdy se v areálu dnešní radnice konaly všelijaké kulturní a společenské akce. Postupem doby sál chátral, až se za přepážkou skryl zrakům veřejnosti. Místnost, v níž nyní probíhají schůze zastupitelstva, vítají noví občánci a jejíž zatím poslední akcí byl Jarní jarmark, dříve sloužila jako jeviště. Bývalé hlediště, onen velký sál, budeme letos rekonstruovat. Pomůže nám k tomu více než 9 milionů korun, které se nám podařilo získat z rozpočtu města.

Cílovým stavem je zrekonstruovat prostory za restaurací Dělnický dům do podoby moderního víceúčelového sálu a zasedačky. Kromě zasedání zastupitelstva zde budou probíhat plesy, kulturní aktivity, koncerty. Vznikne zde malý a velký sál, přičemž přesně jako kdysi velká zasedačka bude v případě potřeby sloužit jako hlediště, malá zasedačka jako jeviště. Snad tím potěšíme srdce i oko nejednoho pamětníka…

Výběrové řízení na dodavatele právě končí, ihned po vyřízení potřebných povelení začneme se stavebními úpravami. Pokud vše půjde tak jak má, tak se v nadcházející plesové sezóně potkáme na historicky prvním plese naší městské části také v Maloměřicích.

Mgr. Barbora Duchanová (ČSSD), členka kulturní komise MČ Brno – Maloměřice a Obřany